Strona w przebudowie

Strona została utworzona tymczasowo po awarii niemieckiego serwera, na którym znajdowała się oryginalna strona KSzGK (http://szachykorespondencyjne.pl.tl/). Obecnie funkcjonuje już nowa strona KSzGK (http://kszgk.com) , na której są najbardziej aktualne informacje.poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Rankingi i tytuly

-------------------------------------------------------

Nowa lista rankingowa ICCF 2011/1

W dniu dzisiejszym ukazała się nowa lista rankingowa (Ratinglist 2011/1) dostępna na serwerze ICCF, która obowiązuje od 01.01.2011 do 31.03.2011. Będzie ona domyślną z chwilą jej obowiązywania (czyli od 01.01.2011). Bazuje ona na wynikach partii zakończonych w okresie 01.09.-30.11.2010. 
Kongres ICCF 2010 podjął bardzo racjonalną decyzję, zgodnie z którą zawodników uważa się za nieaktywnych jeśli ich ostatni resultat został uzyskany więcej jak dwa lata kalendarzowe temu. Oznacza to dla tej listy i trzech kolejnych w 2011, że zawodnicy z ostatnim wynikiem uzyskanym przed 2009 rokiem są wykazywani jako nieaktywni. Jednakże zachowują oni swój ranking do chwili powrotu do gry.
W związku z tą decyzją, pomimo niewielkiego obniżenia rankingu, na pierwsze miejsce w klasyfikacji powrócił holenderski arcymistrz Joop J. van Oosterom (2722->2712), który nadal aktywnie gra.
Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem jest nadal starszy mistrz międzynarodowy Tadeusz Wilczek (2648), a pośród naszych pań króluje w dalszym ciągu Barbara Skonieczna (2380). Nowe rankingi również na naszej stronie (alfabetyczna oraz  wg  wysokości rankingów) !!!

----------------------------------------------------
Zestawienie uzyskanych norm na tytuły ICCF

W zakładce: http://szachykorespondencyjne.pl.tl/Uzyskane-normy-Polakow.htm
zostało przygotowane zestawienie uzyskanych norm, które nie zostały jeszcze wykorzystane do nadania tytułów ICCF. Wykaz może być niekompletny, w związku z tym uzupełnienia ze strony zawodników mile widziane. Ułatwi to składanie wniosków o nadanie stosownych tytułów przy możliwie pełnym wykorzystaniu zdobytych uprawnień.