Strona w przebudowie

Strona została utworzona tymczasowo po awarii niemieckiego serwera, na którym znajdowała się oryginalna strona KSzGK (http://szachykorespondencyjne.pl.tl/). Obecnie funkcjonuje już nowa strona KSzGK (http://kszgk.com) , na której są najbardziej aktualne informacje.

piątek, 11 marca 2011

Mistrzostwa Świata 2011 - zgłoszenia do półfinałów

Decyzją Kongresu ICCF 2010 Mistrzostwa Świata (eliminacje, półfinały, turnieje kandydackie) wystartują w tych samych terminach co w ubiegłym roku. Założeniem jest, aby terminy te pozostały już na stałe. Obecny rok jest jeszcze okresem przejściowym w nowej organizacji rozgrywek o Mistrzostwo Świata i mogą obowiązywać pewne ograniczenia, np. w ilości zawodników awansujących do kolejnego etapu rozgrywek.

Start półfinałów 35MŚ został ustalony na 10.06.2011.

Zawodników uprawnionych do gry wymieniają Przepisy turniejowe ICCF:
-w półfinałach pkt 1.2. (zobacz poniżej);
[-w turniejach kandydackich pkt 1.3. (zobacz poniżej);]

Zazwyczaj każda z grup MŚ składa się z 13 uczestników. Komisarz ds. turniejów o tytuły ma prawo zwiększyć liczbę zawodników do 15 lub 17. Zgłoszenia niektórych zawodników, zwłaszcza tych z najniższym rankingiem, mogą nie zostać zaakceptowane. Zgłoszenia do więcej niż jednej grupy zostaną uwzględnione tylko w przypadku występowania wolnych miejsc do uzupełnienia grup turniejowych.

Zgłoszenia były przyjmowane do 31.01.2011. Terminy zgłoszeń przedłużono do 25.04.2011 (połfinały) [i do 25.06.2011 turnieje kandydackie], dla tych zawodników, którzy uprawnienia do startu nabyli w 2011 roku. Zgłoszenia należy kierować do delegata (na adres e-mail: kszgk.turnieje@gmail.com).

Ponadto uprawnieni zawodnicy mogą zgłosić się również bezpośrednio do organizatora, gdyż Polska z dniem 01.01.2011 przystąpiła do programu DE, o którym więcej w zakładce "Bezposrednie (DE)".

Zgłoszenia bezpośredniego można dokonać (po wcześniejszym zalogowaniu się na swoje konto ICCF) na stronie ICCF w zakładce „New events„:
-do półfinałów jest już dostępna (Semifinals of the 35th World Corr. Chess Champ. ), a
-do turniejów kandydackich w terminie późniejszym.
Zgłoszenia są odnotowywane w Chessarbitrze.

---------------------------------------
Wyciąg z Przepisów turniejowych ICCF:

1.2.1. Uprawnienia do udziału w półfinale uzyskują:
(a) uczestnicy jednego z poprzednich lub bieżącego finału, ale nie zdobyli wyższej kwalifikacji;
(b) uczestnicy jednego z poprzednich lub bieżącego turnieju kandydackiego, którzy uzyskali co najmniej 50% możliwych punktów, ale nie zdobyli wyższej kwalifikacji;
(c) uczestnicy jednego z poprzednich lub bieżącego półfinału, którzy uzyskali co najmniej 60% możliwych punktów, ale nie zdobyli kwalifikacji do turnieju kandydackiego;
(d) zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w grupie eliminacyjnej;
(e) uczestnicy turnieju finałowego pucharu świata ICCF, którzy uzyskali co najmniej 60% możliwych punktów;
(f) uczestnicy poprzednich lub bieżących potwierdzonych mistrzostw strefowych kategorii 9 lub wyższej, którzy uzyskali co najmniej 60% możliwych punktów;
(g) zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w potwierdzonych mistrzostwach strefowych kategorii 8 lub niższej
(h) zawodnicy zgłoszeni przez swoje narodowe organizacje posiadający w momencie wysuwania kandydatury ranking 2400 lub wyższy;
(i) posiadacze tytułu mistrz międzynarodowy (IM) w szachowej grze korespondencyjnej o rankingu stałym powyżej 2500 *);
(j) posiadacze tytułu starszy mistrz międzynarodowy (SIM) w szachowej grze korespondencyjnej o rankingu stałym powyżej 2450 *);
(k) posiadacze tytułu arcymistrz (GM) o rankingu ponad 2400 *);
(l) zawodnicy posiadający ranking stały ponad 2550.

*) Ranking, o którym mowa w ppkt.i, j oraz k, odnosi się do którejkolwiek listy rankingowej opublikowanej w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

1.3.1 Uprawnienia do udziału w turnieju kandydackim uzyskują:
(a) uczestnicy jednego z poprzednich lub bieżących finałów, którzy uzyskali co najmniej 50% możliwych punktów;
(b) uczestnicy jednego z poprzednich lub bieżących turniejów kandydackich, którzy uzyskali co najmniej 60% możliwych punktów, ale nie zakwalifikowali się do finału;
(c) zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w każdej grupie półfinałowej;
(d) zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w turnieju finałowym pucharu świata ICCF;
(e) zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w potwierdzonych mistrzostwach strefowych kategorii 9 lub wyższej;