Strona w przebudowie

Strona została utworzona tymczasowo po awarii niemieckiego serwera, na którym znajdowała się oryginalna strona KSzGK (http://szachykorespondencyjne.pl.tl/). Obecnie funkcjonuje już nowa strona KSzGK (http://kszgk.com) , na której są najbardziej aktualne informacje.

środa, 9 marca 2011

13.Puchar Świata - walka o medale rozstrzygnięta

13.Puchar Świata rozpoczął się w 2002 roku zorganizowany przez Austriacką Federację Szachów Korespondencyjnych. Wzięło w nim udział ok. 750 zawodników rozpoczynając grę w 67 grupach eliminacyjnych.

13.Pucharze Świata pozostała już tylko jedna partia, ale nie ma ona wpływu na czołowe miejsca. Już wiadomo, że zwycięzcą został został niemiecki arcymistrz Reinhard Moll uzyskując 9,0pkt/11. Po zwycięstwie w finałach 11.Pucharu Świata  oraz 12.Pucharu Świata jest to już jego trzeci pod rząd triumf w Pucharze Świata! W zasadzie ma też już zapewnione czwarte zwycięstwo w kolejnym 14. finale Pucharu Świata!!!
Drugie miejsce zajął Rob Kruis z Holandii z wynikiem 7,0/11.
O kolejne medalowe miejsce toczyła się zażarta walka, w której brał udział nasz kolega Rafael Pierzak. Niestety po przegranej z bezpośrednim konkurentem Reinerem Zajontzem podzielił miejsca 3-5 z wynikiem 6,5/11. Ostatecznie po uwzględnieniu punktacji pomocniczej lepszy okazał się jego konkurent, a Rafael zajął 5 miejsce, za Janem Feco ze Słowacji.

Należy podkreślić, że jest to doskonały wynik i pogratulować naszemu koledze, gdyż jest to najlepszy do tej pory występ polskiego zawodnika w tych zawodach!
Należy tu przypomnieć akcenty polskie we wcześniejszych edycjach:
-Finał 1.Pucharu Świata (1973-1977) - 12.Roman Sokołowski;
-Finał 5.Pucharu Świata (1987-1994) - 8.Leszek Kępa.

A w kolejnym finale 14. Pucharu Świata, po wygraniu swojej grupy półfinałowej, bierze udział Dariusz Kustra (pozostały mu już tylko 2 partie), który znajduje się w czołówce i walczy o medale.

Liczymy na równie liczny udział szachistów z całego świata w organizowanym przez Polskę 18.Pucharze Świata połączonym z jubileuszowymi turniejami ICCF z okazji 60-lecia tej organizacji. Wkrótce ukaże się komunikat i rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń. Prawdopodobny start turnieju na jesieni bieżącego roku.
Termin 18.Pucharu Świata został przesunięty, aby zawody nie kolidowały z turniejem z okazji 5-lecia programu zgłoszeń bezpośrednich (DE5A), który rozpoczyna się 05.04.2011.