Strona została utworzona tymczasowo po awarii niemieckiego serwera, na którym znajdowała się oryginalna strona KSzGK (http://szachykorespondencyjne.pl.tl/). Obecnie funkcjonuje już nowa strona KSzGK (http://kszgk.com) , na której są najbardziej aktualne informacje.

Jednak mamy ZŁOTO !

Jednak mamy ZŁOTO !!!!!!

Niebywały sukces naszych pań w finale 8 Olimpiady!
Po
wygranej (2010.10.10,09:42) argentyńskiej mistrzyni FIDE Gabrieli Soledad MEZA nad bułgarską zawodniczką Kremeną Rosenovą Marinovą drużyna Polska zajęła pierwsze miejsce. Bułgarki tym samym zdobyły srebrny medal. Sprawa brązowego jest jeszcze otwarta, gdyż Włoszki mogą zostać wyprzedzone przez Słowaczki.
Nasze serca były z naszymi zawodniczkami do samego końca i biły bardzo mocno.

-szach4: Bożena WÓJCIK-WOJTKOWIAK 8,5/10 [norma na LIM],

Barbara Skonieczna wypełniła normę arcymistrzyni już po raz drugi (pierwsza 6,5/12 w jubileuszowym turnieju niemieckiej federacji BdF-60/Ladies - chyba najsilniejszym kobiecym, bo 16 kategorii), ale do przyznania tytułu wymagane jest 24 partie. Do pełnego szczęścia brakło dwóch partii. Na tegorocznym kongresie otrzymała ona tytuł mistrzyni międzynarodowej.

Gratulacje również dla kapitana drużyny Józka LUBASA.